Formularz konkursowy

Gra miejska

Weźże krafta (Dolnych Młynów 10)

Chociaż na kilku metrach znajduje się tutaj ponad dwadzieścia kranów, to nie jesteśmy w siedzibie wodociągów. Zamiast wody z każdego leci piwo, ale próżno (na szczęście!) szukać tutaj koncernowych marek. Jeśli jeszcze nie odróżniasz lambika od stouta weźże krafta.

Forum Przestrzenie (Marii Konopnickiej 28)

To początek offowych przestrzeni w Krakowie. Zorganizowane w miejscu największej reklamy w mieście, tam, gdzie hotel wygina się zgodnie z biegiem Wisły, dziś przyciąga nie tylko hipsterów.

Okrąglak (Plac Nowy)

Jeśli Kazimierz, to zapiekanki. A jeśli zapiekanki – to, oczywiście, Okrąglak. Najlepsze poznacie po najdłuższych kolejkach, chociaż o określonej porze wszystkie smakują już podobnie.

Huta Piwa (os. Szkolne 35)

Drzwi do niewielkiego sklepu muszą być otwarte na oścież – sądząc po liczbie ludzi, jaka przewija się przez lokal, stwierdzam, że ich trzaskanie byłoby nie do zniesienia. A na półkach kraftowe piwa z niewielkich (często przydomowych) browarów.

Bonjour CaVa (Dolnych Młynów 10)

Wpaść w kanał tutaj nie można, chociaż w lokalu zorganizowanym w dawnym warsztacie samochodowym kanał oczywiście jest. Na szczęście odmalowany i przykryty pleksą, żeby można go było podziwiać.

Big Red Bustaurant (Plac Judah)

Połączenie miłości do wielkich czerwonych autobusów oraz pasji do gotowania i jedzenia. Proste dania – z wyśmienitym fish&chips z dorsza – w zabytkowej przestrzeni piętrusa z 1962 roku smakują wyśmienicie.

Chimney Cake Bakery (ul. Basztowa 26a)

Gorące ciastka nawijane na wałki prosto z rozgrzanych pieców. W środku migdały, krem czekoladowy, orzechy, cynamon albo wanilia. Niebo w gębie!

Forum Mody (Dolnych Młynów 10)

Skarpetki nie do pary zakłada się dziś już nie tylko przez pomyłkę – w Forum Mody znajdziecie świetne ciuchy projektowane i produkowane w Polsce. Młodzi projektanci mają tutaj swoją witrynę, pokazując, że polska moda stoi na wysokim poziomie.

Rzeczy Same (Nadwiślańska 11) / Pan Tu Nie Stał (Nadwiślańska 9)

Najbardziej znany krakowski concept store z polskim wzornictwem. Każda z rzeczy została zaprojektowana i wytworzona w kraju, więc otaczając się meblami, ceramiką czy tekstyliami można wesprzeć rodzimych twórców.

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK (Lipowa 4)

To świetne miejsce na start po jedynej krakowskiej dzielnicy, gdzie wprawdzie nie ma żadnego kościoła, ale świątynia sztuki nowoczesnej jest – i to jaka! W centrum Zabłocia można nie tylko zwiedzić cyklicznie zmieniane ekspozycje, ale także napić się świetnej kawy czy poczytać najnowsze publikacje z zakresy modern art.