Winter Bike To Work Day już w piątek

Rowerem do pracy w śniegu i mrozie?

Na piątek, 10 lutego, przypada w tym roku Winter Bike To Work Day - to inicjatywa, która promuje zrównoważony transport (tak bliski energii High5ive) nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Chociaż - jak mówią - nie ma złej pogody na rower: wystarczy tylko ubrać się odpowiednio.

Komunikacja rowerowa to nie tylko mniej korków w mieście, ograniczenie emisji szkodliwych substancji i szybsze przemieszczanie się nawet na długich odległościach. To także zdrowy tryb życia i dawka pozytywnej energii na początku dnia, to zdrowsze i szczęśliwsze społeczeństwo. Dajcie się porwać energii High5ive!


Dodaj komentarz

Podaj adres email i weź udział w losowaniu nagród.

High5ive z miejską energią

Energia campusu biurowego oraz energia miasta z bogatą historią i jeszcze bogatszą współczesnością łączą się w jedno przy High5ive.  To ścisłe centrum Krakowa - nie sposób więc zapomnieć o energii, jaką daje miasto! Maksymalne wykorzystanie potencjału lokalizacji to zadanie nie tylko dla architektów, ale także dla projektantów przestrzeni wspólnych i rozwoju komunikacyjnego całej inwestycji. Przechwyćcie od nas trochę miejskiej energii! :)


Dodaj komentarz

Podaj adres email i weź udział w losowaniu nagród.

Energia, która kreuje!

Nasze rozwiązania techniczne - wdrażane także na High5ive - nie tylko zwiększają komfort pracy, co pociąga za sobą poprawę produktywności pracowników. Energia kreacji pozwala dostarczyć 30% więcej świeżego powietrza, ograniczyć koszty oświetlenia dzięki systemowi Daylight Control oraz wykorzystaniu paneli LED, a także oszczędzać energię za pomocą systemów freecooling.

Energia kreacji to jednak nie tylko technologia. To także genius loci - duch miejsca, który - choć w pierwszym momencie trudny do zauważenia w sieci tuneli, estakad i torów - czyni z obszaru High5ive nowe centrm Krakowa. Nieco offowe, raczej oderwane od miejskiego sznytu - ale na pewno warte zauważenia!

 


Dodaj komentarz

Podaj adres email i weź udział w losowaniu nagród.

Ruch w centrum - ruszają konsultacje społeczne

Kraków stawia na mobilność!

Rewolucja w centrum miasta ma przynieść ograniczenie ruchu samochodowego, priorytet dla komunikacji miejskiej oraz zwiększenie częstotliwości jej kursowania, a także sporo ulic jednokierunkowych - zwłaszcza przylegających do Rynku. Celem jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników tego obszaru (obejmującego także campus biurowy High5ive) oraz zmniejszenie emisji spalin.

Ciekawym rozwiązaniem - zwłaszcza z perspektywy zrównoważonego transportu promowanego przez High5ive - może być proponowane przez ZIKiT wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Pawiej (od ul. Worcella do Szlaku), pozwalające zwiększyć ruch rowerowy na tym odcinku.

Wszystkie propozycje Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu będą poddane konsultacjom społecznym. Plan najbliższych spotkań wygląda następująco:

13 lutego, poniedziałek (18.00-20.00) w Gimnazjum nr 4 w Krakowie, Rynek Kleparski 18: dla mieszkańców Dzielnicy I

15 lutego, środa (18.00-20.00) w Gimnazjum nr 2 w Krakowie, ul. Studencka 13: dla mieszkańców Dzielnicy I

22 lutego, środa (17.00) Klub Pod Jaszczurami, Rynek Główny 8: ogólnomiejska debata dla mieszkańców

Zapraszamy!


Dodaj komentarz

Podaj adres email i weź udział w losowaniu nagród.

Placemaking - co to takiego?

Placemaking po krakowsku

Jak z typowego polskiego śródmieścia, w którym parkingi, drogi i torowiska nie zostawiają zbyt wiele przestrzeni pieszym i rowerzystom, zrobić miejsce przyjazne przyszłym użytkownikom? Na to pytanie - i na wiele innych - odpowiada placemaking.

Placemaking - czyli dosłownie "tworzenie przestrzeni" pozwala na działania precyzyjne, pobudzanie obumarłej tkanki miasta tam, gdzie zawodzą tradycyjne metody projektowania w dużej skali - opowiada Dawid Hajok z Fundacji Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla, która przygotowała program funkcjonalny dla obszaru High5ive. - Placemaking odpowiada bowiem na realne potrzeby użytkowników miasta, wsłuchując się w ich głos i angażując ich do działania - dodaje.

Placemaking bierze na warsztat nieoczywiste, trudne, a w oczach wielu pozbawione wszelkiej nadziei tereny. Wśród nich niewykorzystane przestrzenie pod estakadami, stare bocznice kolejowe, drogi dojazdowe czy ślepe ściany budynków... Znacie takie miejsca w okolicy High5ive? Zajmiemy się nimi!


Dodaj komentarz

Podaj adres email i weź udział w losowaniu nagród.