Bike5ive - rowerem do pracy!

Do centrum nie ma co się pchać samochodem!

Do campusu biurowego High5ive dojedziemy tramwajem (cztery linie), miejskim autobusem (kilkanaście linii z całego Krakowa), podmiejskimi busami i dalekobieżnymi autobusami (sąsiedztwo dworca PKS) oraz koleją (z takiej Warszawy na przykład - w nieco ponad dwie godziny; z lotniska w 18 minut!). Radzimy jednak, żeby wybrać rower!

High5ive to pierwsze w Krakowie centrum biurowe stawiające na transport zrównoważony: stąd na przestrzeni zwykle przeznaczanej wyłącznie dla samochodów znalazło się miejsce dla ponad dwustu rowerzystów, którzy będą mogli skorzystać z piętrowego parkingu, prysznica, stacji napraw czy rowerowej kawiarni.

O tym, gdzie znajdzie się sekcja Bike5ive, można przekonać się podczas wirtualnego spaceru po obszarze inwestycji - wystarczy kliknąć w wizualizację na górze ekranu!


Dodaj komentarz

Podaj adres email i weź udział w losowaniu nagród.

Przedstawiamy rozwielitkę :)

Siądź pod mym liściem, a odpoczni sobie!

Pokryta zielenią wyspa o obłych kształtach stanowi swego rodzaju oazę między biurowcami. Zaciszne enklawy, w których można zaszyć się i odpocząć – położyć na leżaku, zjeść drugie śniadanie, poczytać książkę – stanowią centrum placu między budynkami D i E.

Za projekt "rozwielitki" (tak popularnie nazywa się zieloną wyspę między budynkami) odpowiada biuro architektoniczne Vostok Design, które tworzy otoczenie budynków High5ive, pod kierownictwem Wojciecha Gawinowskiego. Zazielenieniem przestrzeni zajęła się pracownia LandArch, kierowana przez Małgorzatę Tujko.

Odpoczynek na "rozwielitce" będzie możliwy już późną jesienią - tymczasem zapraszamy na wirtualny spacer po terenie inwestycji - wystarczy kliknąć na samej górze ekranu. Zapraszamy!


Dodaj komentarz

Podaj adres email i weź udział w losowaniu nagród.

Spróbuj energii innowacji!

Energia innowacji to wymierne korzyści finansowe dla najemców - począwszy od ograniczenia zużycia wody o połowę w stosunku do "tradycyjnych" biurowców, aż po zmniejszenie poboru prądu o minimum 25%.  Zysk gwarantowany jest certyfikatem EU GreenBuilding.

EU GreenBuilding Programme ma na celu zwiększenie efektywności energetycznej budynków oraz popularyzację stosowania energii odnawialnej w budownictwie niemieszkaniowym.

Nie można się więc dziwić, że w High5ive stawiamy na ekoklimat! Śledźcie naszą stronę, bo takich dobrych informacji będzie więcej!


Dodaj komentarz

Podaj adres email i weź udział w losowaniu nagród.

High5ive w projekcie nsMoonStudio

Za projekt campusu biurowego High5ive odpowiada krakowskie biuro architektoniczne nsMoonStudio. Autorskie biuro projektowe znane jest z odważnych realizacji budynków użyteczności publicznej (jak chociażby Cricoteca - Muzeum Tadeusza Kantora na krakowskim Podgórzu), w których znajduje wyważoną relację między funkcjonalnością a designem.

Kompleks High5ive będzie architektoniczną bramą do serca Krakowa, miejscem oznaczającym ścisłe centrum miasta. Projekt koresponduje z najbliższym otoczeniem, a szlachetność materiałów fasady i ich lawowanie kolorystyczne wpisze się w historyczny kontekst centrum - opowiada Piotr Nawara, prezes nsMoonStudio. - Urbanistyczna realizacja będzie stanowiła otwartą, zapraszającą przestrzeń urozmaiconą placami i pasażami przyjaznymi dla przechodniów. Wzdłuż pierzei ulicy powstanie zadaszony pasaż przy którym zlokalizowano m.in. restauracje, kawiarnie, miejsca do wypoczynku i spędzania wolnego czasu.

High5ive wypełni swoją estetyką, funkcją, otwartością dla mieszkańców ten fragment centrum, tworząc pretekst do spędzania tutaj wolnego czasu oraz bycia zapamiętywalnym przez przechodniów.


Dodaj komentarz

Podaj adres email i weź udział w losowaniu nagród.

Witamy na inwestycji! High5ive!

O inwestycji High5ive w Krakowie opowiada Ewelina Kałużna, Leasing and Asset Management Director w Skanska Property Poland.


Dodaj komentarz

Podaj adres email i weź udział w losowaniu nagród.