Workplaces by Skanska

Miejsce, w którym pracujesz, to o wiele więcej niż zwykłe biuro. To serce Twojej firmy, w którym spędzasz więcej czasu niż gdziekolwiek indziej. W Skanska tworzymy innowacyjne miejsca do pracy, które sprzyjają rozwojowi pracowników. Sprawdźcie to!

Naszym celem jest tworzenie innowacyjnego środowiska pracy, w którym ludzie i firmy mogą się rozwijać. Zdrowe i inspirujące otoczenie sprzyja kreatywności i współpracy, co podnosi efektywność. Poszukujemy innowacyjnych rozwiązań i zwracamy uwagę na szczegóły.

Doskonałe środowisko pracy odzwierciedla wartości firmy i pomaga przyciągać najlepszych pracowników. Łącząc nasze doświadczenie z uważnym wsłuchiwaniem się w potrzeby klientów, możemy oferować rozwiązania idealnie dopasowane do wymagań najemców oraz rynku.


Dodaj komentarz

Podaj adres email i weź udział w losowaniu nagród.

HighClimb - wejdź na szczyt!

W szczycie galerii na szczyt możliwości!

Ścianka wspinaczkowa i przewieszki do boulderingu w szczycie galerii handlowej są tutaj! Kiedy speedclimbing święci triumfy na świecie i staje się dyscypliną olimpijską, High5ive idzie z duchem czasu. Wpadajcie tutaj, by wspiąć się na szczyt!


Dodaj komentarz

Podaj adres email i weź udział w losowaniu nagród.

Kuchnie świata na High5ive

Światowe przysmaki przyjadą prosto do Ciebie!

Kuchnie z całego świata nie potrzebują już wielkich przestrzeni – by spróbować belgijskich frytek, hinduskiego tandoori czy brytyjskich ciastek z komina wystarczy wybrać się pod rampę najazdową na tyłach budynków High5ive. I tyle!


Dodaj komentarz

Podaj adres email i weź udział w losowaniu nagród.

High5ive jest w związku!

High5ive zmieniło swój status na: w związku!

High5ive to nie tylko campus biurowy w samym sercu Krakowa – to także pokłady pozytywnej energii, rozlewającej się po mieście. Miło nam poinformować (zwłaszcza że dziś Walentynki!), że dzięki Fundacji Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla, koordynującej działania placemakingowe na obszarze High5ive, nawiązaliśmy współpracę z najstarszą polską uczelnią artystyczną, Akademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie ( w osobie JM Rektora prof. Stanisława Tabisza), oraz z naszym sąsiadem zza miedzy – Politechniką Krakowską im. Tadeusza Kościuszki (w osobie JM Rektora prof. Jana Kaziora).

Już teraz na obu tych uczelniach stoją nasze infokioski, wkrótce zaś przedstawimy szczegóły współpracy na warsztatowej i projektowej niwie. Śledźcie nas i bądźcie na bieżąco! Mamy nadzieję, że nasz związek będzie owocny!


Dodaj komentarz

Podaj adres email i weź udział w losowaniu nagród.

Najmniejsza scena w Krakowie

Okrągła przestrzeń sceniczna tuż obok „rozwielitki” to centrum życia High5ive: najmniejsze koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, targi śniadaniowe i pikniki – to wszystko stanie się częścią campusu biurowego. A kiedy nikt na scenie nie występuje – można po prostu przysiąść na jej brzegu i poczytać książkę.


Dodaj komentarz

Podaj adres email i weź udział w losowaniu nagród.

Winter Bike To Work Day już w piątek

Rowerem do pracy w śniegu i mrozie?

Na piątek, 10 lutego, przypada w tym roku Winter Bike To Work Day - to inicjatywa, która promuje zrównoważony transport (tak bliski energii High5ive) nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Chociaż - jak mówią - nie ma złej pogody na rower: wystarczy tylko ubrać się odpowiednio.

Komunikacja rowerowa to nie tylko mniej korków w mieście, ograniczenie emisji szkodliwych substancji i szybsze przemieszczanie się nawet na długich odległościach. To także zdrowy tryb życia i dawka pozytywnej energii na początku dnia, to zdrowsze i szczęśliwsze społeczeństwo. Dajcie się porwać energii High5ive!


Dodaj komentarz

Podaj adres email i weź udział w losowaniu nagród.

High5ive z miejską energią

Energia campusu biurowego oraz energia miasta z bogatą historią i jeszcze bogatszą współczesnością łączą się w jedno przy High5ive.  To ścisłe centrum Krakowa - nie sposób więc zapomnieć o energii, jaką daje miasto! Maksymalne wykorzystanie potencjału lokalizacji to zadanie nie tylko dla architektów, ale także dla projektantów przestrzeni wspólnych i rozwoju komunikacyjnego całej inwestycji. Przechwyćcie od nas trochę miejskiej energii! :)


Dodaj komentarz

Podaj adres email i weź udział w losowaniu nagród.

Energia, która kreuje!

Nasze rozwiązania techniczne - wdrażane także na High5ive - nie tylko zwiększają komfort pracy, co pociąga za sobą poprawę produktywności pracowników. Energia kreacji pozwala dostarczyć 30% więcej świeżego powietrza, ograniczyć koszty oświetlenia dzięki systemowi Daylight Control oraz wykorzystaniu paneli LED, a także oszczędzać energię za pomocą systemów freecooling.

Energia kreacji to jednak nie tylko technologia. To także genius loci - duch miejsca, który - choć w pierwszym momencie trudny do zauważenia w sieci tuneli, estakad i torów - czyni z obszaru High5ive nowe centrm Krakowa. Nieco offowe, raczej oderwane od miejskiego sznytu - ale na pewno warte zauważenia!

 


Dodaj komentarz

Podaj adres email i weź udział w losowaniu nagród.

Ruch w centrum - ruszają konsultacje społeczne

Kraków stawia na mobilność!

Rewolucja w centrum miasta ma przynieść ograniczenie ruchu samochodowego, priorytet dla komunikacji miejskiej oraz zwiększenie częstotliwości jej kursowania, a także sporo ulic jednokierunkowych - zwłaszcza przylegających do Rynku. Celem jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników tego obszaru (obejmującego także campus biurowy High5ive) oraz zmniejszenie emisji spalin.

Ciekawym rozwiązaniem - zwłaszcza z perspektywy zrównoważonego transportu promowanego przez High5ive - może być proponowane przez ZIKiT wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Pawiej (od ul. Worcella do Szlaku), pozwalające zwiększyć ruch rowerowy na tym odcinku.

Wszystkie propozycje Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu będą poddane konsultacjom społecznym. Plan najbliższych spotkań wygląda następująco:

13 lutego, poniedziałek (18.00-20.00) w Gimnazjum nr 4 w Krakowie, Rynek Kleparski 18: dla mieszkańców Dzielnicy I

15 lutego, środa (18.00-20.00) w Gimnazjum nr 2 w Krakowie, ul. Studencka 13: dla mieszkańców Dzielnicy I

22 lutego, środa (17.00) Klub Pod Jaszczurami, Rynek Główny 8: ogólnomiejska debata dla mieszkańców

Zapraszamy!


Dodaj komentarz

Podaj adres email i weź udział w losowaniu nagród.

Placemaking - co to takiego?

Placemaking po krakowsku

Jak z typowego polskiego śródmieścia, w którym parkingi, drogi i torowiska nie zostawiają zbyt wiele przestrzeni pieszym i rowerzystom, zrobić miejsce przyjazne przyszłym użytkownikom? Na to pytanie - i na wiele innych - odpowiada placemaking.

Placemaking - czyli dosłownie "tworzenie przestrzeni" pozwala na działania precyzyjne, pobudzanie obumarłej tkanki miasta tam, gdzie zawodzą tradycyjne metody projektowania w dużej skali - opowiada Dawid Hajok z Fundacji Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla, która przygotowała program funkcjonalny dla obszaru High5ive. - Placemaking odpowiada bowiem na realne potrzeby użytkowników miasta, wsłuchując się w ich głos i angażując ich do działania - dodaje.

Placemaking bierze na warsztat nieoczywiste, trudne, a w oczach wielu pozbawione wszelkiej nadziei tereny. Wśród nich niewykorzystane przestrzenie pod estakadami, stare bocznice kolejowe, drogi dojazdowe czy ślepe ściany budynków... Znacie takie miejsca w okolicy High5ive? Zajmiemy się nimi!


Dodaj komentarz

Podaj adres email i weź udział w losowaniu nagród.

Bike5ive - rowerem do pracy!

Do centrum nie ma co się pchać samochodem!

Do campusu biurowego High5ive dojedziemy tramwajem (cztery linie), miejskim autobusem (kilkanaście linii z całego Krakowa), podmiejskimi busami i dalekobieżnymi autobusami (sąsiedztwo dworca PKS) oraz koleją (z takiej Warszawy na przykład - w nieco ponad dwie godziny; z lotniska w 18 minut!). Radzimy jednak, żeby wybrać rower!

High5ive to pierwsze w Krakowie centrum biurowe stawiające na transport zrównoważony: stąd na przestrzeni zwykle przeznaczanej wyłącznie dla samochodów znalazło się miejsce dla ponad dwustu rowerzystów, którzy będą mogli skorzystać z piętrowego parkingu, prysznica, stacji napraw czy rowerowej kawiarni.

O tym, gdzie znajdzie się sekcja Bike5ive, można przekonać się podczas wirtualnego spaceru po obszarze inwestycji - wystarczy kliknąć w wizualizację na górze ekranu!


Dodaj komentarz

Podaj adres email i weź udział w losowaniu nagród.

Przedstawiamy rozwielitkę :)

Siądź pod mym liściem, a odpoczni sobie!

Pokryta zielenią wyspa o obłych kształtach stanowi swego rodzaju oazę między biurowcami. Zaciszne enklawy, w których można zaszyć się i odpocząć – położyć na leżaku, zjeść drugie śniadanie, poczytać książkę – stanowią centrum placu między budynkami D i E.

Za projekt "rozwielitki" (tak popularnie nazywa się zieloną wyspę między budynkami) odpowiada biuro architektoniczne Vostok Design, które tworzy otoczenie budynków High5ive, pod kierownictwem Wojciecha Gawinowskiego. Zazielenieniem przestrzeni zajęła się pracownia LandArch, kierowana przez Małgorzatę Tujko.

Odpoczynek na "rozwielitce" będzie możliwy już późną jesienią - tymczasem zapraszamy na wirtualny spacer po terenie inwestycji - wystarczy kliknąć na samej górze ekranu. Zapraszamy!


Dodaj komentarz

Podaj adres email i weź udział w losowaniu nagród.