Spróbuj energii innowacji!

Energia innowacji to wymierne korzyści finansowe dla najemców - począwszy od ograniczenia zużycia wody o połowę w stosunku do "tradycyjnych" biurowców, aż po zmniejszenie poboru prądu o minimum 25%.  Zysk gwarantowany jest certyfikatem EU GreenBuilding.

EU GreenBuilding Programme ma na celu zwiększenie efektywności energetycznej budynków oraz popularyzację stosowania energii odnawialnej w budownictwie niemieszkaniowym.

Nie można się więc dziwić, że w High5ive stawiamy na ekoklimat! Śledźcie naszą stronę, bo takich dobrych informacji będzie więcej!


Dodaj komentarz

Podaj adres email i weź udział w losowaniu nagród.

High5ive w projekcie nsMoonStudio

Za projekt campusu biurowego High5ive odpowiada krakowskie biuro architektoniczne nsMoonStudio. Autorskie biuro projektowe znane jest z odważnych realizacji budynków użyteczności publicznej (jak chociażby Cricoteca - Muzeum Tadeusza Kantora na krakowskim Podgórzu), w których znajduje wyważoną relację między funkcjonalnością a designem.

Kompleks High5ive będzie architektoniczną bramą do serca Krakowa, miejscem oznaczającym ścisłe centrum miasta. Projekt koresponduje z najbliższym otoczeniem, a szlachetność materiałów fasady i ich lawowanie kolorystyczne wpisze się w historyczny kontekst centrum - opowiada Piotr Nawara, prezes nsMoonStudio. - Urbanistyczna realizacja będzie stanowiła otwartą, zapraszającą przestrzeń urozmaiconą placami i pasażami przyjaznymi dla przechodniów. Wzdłuż pierzei ulicy powstanie zadaszony pasaż przy którym zlokalizowano m.in. restauracje, kawiarnie, miejsca do wypoczynku i spędzania wolnego czasu.

High5ive wypełni swoją estetyką, funkcją, otwartością dla mieszkańców ten fragment centrum, tworząc pretekst do spędzania tutaj wolnego czasu oraz bycia zapamiętywalnym przez przechodniów.


Dodaj komentarz

Podaj adres email i weź udział w losowaniu nagród.

Nowa energia w centrum Krakowa!

Skanska położyła kamień węgielny pod swój trzeci projekt biurowy w Krakowie. - High5ive to coś więcej niż budynki biurowe. Ma to być nowe, energetyczne miejsce spotkań dostępne dla wszystkich krakowian – powiedział podczas wydarzenia Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland. Na uroczystości spotkali się między innymi przedstawiciele Rady Miasta, architekci, przedstawiciele środowiska akademickiego Krakowa oraz Skanska – dewelopera i generalnego wykonawcy. Tubę z aktem erekcyjnym na miejsce wmurowania przewieziono specjalnie do tego celu zaprojektowanym rowerem.

– High5ive jest największym projektem biurowym Skanska w miastach regionalnych. Mimo skali przedsięwzięcia zadbaliśmy o to, żeby każdy fragment tej przestrzeni został odpowiednio wykorzystany – wiemy jakie znaczenie dla Krakowa ma okolica ul. Pawiej. Powstaje tu miejsce pełne życia, ze świeżą energią, z którego skorzystają nasi przyszli rezydenci i wszyscy krakowianie. Z tego względu zaprosiliśmy do współpracy miejscową pracownię architektoniczną i fundację, które najlepiej doradzą nam w którą stronę powinien iść nasz projekt. Planujemy dużo wydarzeń, które wciągną mieszkańców do energetycznej zabawy jeszcze podczas budowy i oczywiście po jej zakończeniu - mówił podczas uroczystości Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland.


Dodaj komentarz

Podaj adres email i weź udział w losowaniu nagród.

Energia różnorodności jest dobra na wszystko!

W #high5ive pracuj, ale też baw się,  rób zakupy, jedz i spotykaj przyjaciół :) rób to, co chcesz, i kiedy chcesz - energia różnorodności zapewni Ci okazję do tych wszystkich zajęć!

Energia różnorodności to jedna z pięciu energii, które pozwalają nam tworzyć nie tylko atrakcyjną przestrzeń biurową, ale także - a może przede wszystkim - dają codzienną porcję pozytywnych emocji!

Różnorodność w wykonaniu Skanska to koncentracja na potrzebach człowieka. To przestrzeń, zachęcająca do spotkań i tętniąca życiem, zapewniająca dynamiczną wymianę między sprawami zawodowymi i prywatnymi.


Dodaj komentarz

Podaj adres email i weź udział w losowaniu nagród.